O nas

Od 1991 roku Firma Wielobranżowa "Chronos - Praecision" wytwarza i sprzedaje precjoza patriotyczne adresowane w szczególności do miłośników tradycji; służb mundurowych (Wojska, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej), Kół Łowieckich oraz Klubów Sportowych. Wytwarzamy również precjoza na potrzeby ośrodków administracji samorządowej oraz państwowej.

Firma uprawia szeroko rozumianą metaloplastykę.

Zmiany ustrojowe Polski wpłynęły także na rodzaj produkcji precjozów. W Wojsku Polskim nastąpił powrót do tradycji historycznych znacznie głębszych niż data Bitwy pod Lenino. Zaczęto akcentować wydarzenia będące udziałem różnych oddziałów wojskowych zrywając tym sposobem "modę" na unifikację. Dostrzeżono w końcu i uznano, że Jednostki Wojskowe (małe i duże), pomimo, że objęte jednym regulaminem to jednak tętnią własnym życiem; dumnie obnoszą się z odrębną obyczajowością związaną z miejscem stacjonowania, rodzajem broni czy przebytym szlakiem bojowym. Spontanicznie wypracowują (i akceptują) lokalny fason.

Istotne jest otwarcie Wojska Polskiego na prądy w kulturze wojskowej idące z Zachodu. Ściany "natowskich" kancelarii, Sal Tradycji czy mess oficerskich zdobią obecnie ryngrafy (logo) zaprzyjaźnionych oddziałów. Te oryginalne uwarunkowania polityczno - kulturowe są kanwą dla produkcji Firmy "Chronos - Praecision". To one narzucają styl oraz kierunki poszukiwań; to one wymuszają nowatorskie pomysły, które w parze z nowoczesną technologią wzbudzają spore zainteresowanie nabywców. Niezwykłym np. prezentem - jakże przecież moralnie pięknie uzasadnionym - jest precyzyjna w szczegółach miniatura sztandaru (wykonana w technice grawersko - złotniczej), pod którym wyróżniony oficer przez "iks" lat służył.

W pełni usatysfakcjonowani mogą poczuć się także fani sportu zrzeszeni w klubach. Nasza firma zaspokaja ambicje każdego klienta pragnącego uhonorować ulubionych sportowców medalami, pamiątką, listem gratulacyjnym, itp. Kluby zamawiają u nas wykonanie własnego logo, odznaki czy np. medalu upamiętniającego wydarzenie sportowe; w ten sposób kształtują swoją tożsamość.

W dziedzinie medalierstwa zerwaliśmy z tradycją wykonywania medali pamiątkowych w smutnych kolorach odlewu. Na specjalne życzenie Klienta, nasze wyroby podajemy w efektownych etui. Nasze precjoza - dzięki kolorom emalii - w pełni oddają urok barw pułkowych czy klubowych. Do nich śmieją się oczy!

 

katalog stron

KatalogJeja

Polskie Strony

Katalog Linuxiarzy

Katalog Stron

Katalog stron internetowych